Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSulmi ndaj Selës: "Vriteni shqiptarin, vriteni qenin"

Sulmi ndaj Selës: “Vriteni shqiptarin, vriteni qenin”

Një dëshmitarë i Prokurorisë për tentativën e vrasjes së deputetit Zijadin Sela më 27 prill të vitit të kaluar nuk i kujtoheshte ajo që ndodhi në praninë e tij gjatë sulmit ndaj Parlamentit.
Në gjyqin për tentativën e vrasjes së Selës, dëshmitari u thirr pasi kishte pesë ose gjashtë video inçizme dhe pesë fotografi të marra me telefonin e tij celular. Ai është kushëri i njërit prej të të akuzarve për dhunën në Kuvend, shkruan TetovaSot.Ai theksoi se në hetuesi ka thënë se ka parë një burrë në një jelek prej lëkure, se si e kishte kapur gjysmë të vdekurin Sela dhe se e njohu atë si ishte i akuzuari Aleksandar Janevski-Toshta. Pastaj ai pranoi se gjithashtu e kishte regjistruar atë.Ai gjithashtu e korrigjoi dëshminë se kishte “Parë rreth 20 veta se si i kishin kërcyer dhe filluan të godisnin në kokë, në këmbë, në stomak. Ata bërtitën: “VriteniShiptarin!” Vriteni qenin! “Por ai dëgjoi edhe thirrje:” Lëreni atë. Mori fund”.“Ju thatë se nuk keni dëgjuar asgjë?” e pyeti prokurori dëshmitarim.“Po, thashë kështu sot dhe kjo është gabimi im”, tha dëshmitari.Prokurori ia rikujtoi atij se kishte fshehur kushëririn e tij Sasho Senkov në video inçizimet. Senkov është një nga dhjetë të akuzuarit për tentativë vrasjen e Ziadin Selës, të cilët janë në paraburgim.Ai pohoi se mund të konfirmojnë praninë e personave që atë ditë ishin në mesin e të akuzuarve në Parlament, por jo edhe veprimet e tyre, sepse gjatë gjithë kohës që ai po filmonte “trupin e Selës i shtrirë në gjak në tokë, me barkun dhe fytyrë të kthyer kah dyshemeja”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments