Thursday, June 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiSot u bë përcjellja e 126 haxhilerëve të rinj nga Struga (FOTO)

Sot u bë përcjellja e 126 haxhilerëve të rinj nga Struga (FOTO)

❕Sot më 05.06.2024 E Mërkurë, në orët e herëshme të mëngjesit, u bë përcjellja e 126 Haxhilerëve të rinjë të Myftinis së Strugës.

-Në mesin e shumë besimtarëve, hoxhallarëve të Myftinis së Strugës dhe Myftiut të Strugës H.Adi ef. Murtishi, pas falejs së namazit të Sabahut, u përcollën 126 Haxhilerët e Myftinis së Strugës, nga Xhamia Lulishtes për në Aeroportin e Shkupit, dhe më pas në ora 10:45 bëhet edhe fluturimi nga Aeroprti i Shkupit për në Xhide.

🤲E lusim të Madhin All-llah, që të gjithë Haxhilerët të mbërrijnë shëndosh e mirë!

🕋 Haxh dhe lutje të pranuar inshaAll-llah!

❕Денес на 05.06.2024 год. (среда) во раните утрински часови беа испратени 126 нови хаџџилери на Струшкото Муфтинство.

– Од страна на многу верници, имами на Струшкото Муфтинсто и од страна на Струшкиот Муфтија, Почитуваниот Х. Ади еф. Муртиши, после утринската молитва, се испратија 126-те хаџџилери на Струшкото Муфтинство, од Џамијата Лулиште за Скопскиот Аеродром и потоа во 10:45 ќе почне летот од Скопскиот Аеродром за Џиде.

🤲 Го молиме Возвишениот Аллах, сите хаџилери да пристигнат здрави и живи, добро и безбедно!

🕋 Аллах да им го прифати Хаџџот, Аллах да им ги прифати молитвите, ИнШаАллах !

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments