Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionSot mesuesi është një “pallaçinkë” e thatë që pak të lakohet, thyhet

Sot mesuesi është një “pallaçinkë” e thatë që pak të lakohet, thyhet

Nostalgjia per Net mesuesin
Dy fytyra mbahen mend ne menyre me lucide, fytyra e nenes dhe e mesuesit.Ato jane nje univerz i perber nga dy botera: bota e dashurise dhe ngrohtesise dhe bota e drites dhe qartesise .Dita e mesuesit ma ktheu nostalgjin per Net mesuesin (gjer. Nett-i hieshem, i bukur,pedant,mesues shembullor) .Per mesuesin idol, te respektuar,per te cilin nenat i thurnin kenget me te mira derisa femijen e ritnin ne djep ,per mesuesin te cilin regjisori Dhimiter Anagnosti e quante “Komesar i drites”, per mesuesin te cilin piktori e paraqiste ne imazhin me te perfeksionar, per mesuesin-sen qe kopshti i dhuronte lulet me te mira. Ku eshte ky mesues? Ai ka humbur ne sistemin e antivlerave,i margjinalizuar i diskredituar.Rrethanat sociale sot mesuesin e ben nje “pallacinke” te thate qe pak te lakohet thehet. Idoli i dikurshem sot eshte i haruar, ai eshte prapa perdes te skenes,hije e padukshme.Ne skene kemi “idole” me nje imazh tjeter qe thjesht mund ti quajme “batakci”, hohshtapler. O mesues-se, mos u be fatkeq se bota te ka haruar,se je i (e) zhvleftesuar,Ti cdo here do te jesh brilantin, misioner me shpirt human, diell qe nuk perendon.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments