/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Sot ka 87 raste dhe 5 të vdekur, ja nga cilat qytete janë
Maqedoni, Slider

Sot ka 87 raste dhe 5 të vdekur, ja nga cilat qytete janë

Në 24 orët e fundit janë kryer 1156 teste dhe janë regjistruar 87 raste të reja të Covid-19, pesë të vdekur dhe 51 pacientë janë shëruar, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.
Nga rastet e reja të Covid-19, shumica janë në Shkup-34, pasuar nga Gostivar-20 dhe Kumanova-13, Tetovë-8, Strugë-1, Manastir-1, Kavadarci-4 , Strumica-2, Berova-1 dhe në Kërçovë-3.

Pesë pacientë vdiqën, tre pacientë nga Shkupi (49, 74 dhe 72), një pacient nga Struga (53) dhe një pacient nga Berovo (57). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 12739, numri i pacientëve të rikuperuar është 9174, numri i vdekjeve është 544, dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3021.(Struga Ekspres)

August 16, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres