Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSot është ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Sot është ditë zie në Maqedoninë e Veriut

Në kujtim të viktimave nga tërmetet shkatërruese në Turqi dhe Siri, sot në Maqedoninë e Veriut është shpallur ditë zie.

Në vendin tonë dhe përpara përfaqësive diplomatike dhe konsullore flamuri është ulur në gjysmështizë.

Vendimi është marrë dje nga Qeveria, si shprehje e solidaritetit dhe respektit për numrin e madh të jetëve të humbura të shkaktuara nga tërmeti katastrofik që ndodhi në Turqi dhe Siri më 6 shkurt.

Numri i të vdekurëve nga tërmetet, që nga dje ka shkuar në mbi 35 mijë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments