Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSot është ceremonia e pranim-dorëzimit të presidencës, Gordana Siljanovska-Davkova bëhet femra e...

Sot është ceremonia e pranim-dorëzimit të presidencës, Gordana Siljanovska-Davkova bëhet femra e parë presidente në RMV

Sot në Zyrën e Presidentit do të mbahet ceremonia zyrtare për dorëzimin e postit të Presidentit me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake.

Pas ceremonisë solemne, presidentja e sapozgjedhur Gordana Siljanovska Davkova dhe presidenti aktual Stevo Pendarovski, të cilit i skadon sot mandati, është paraparë të kenë takim kokë më kokë.

Komisioni Shtetëror Zgjedhor dje ia lëshoi ​​certifikatën për kryetare të zgjedhur Gordana Siljanovska-Davkovës. Ajo gjatë ditës së sotme do të japë një deklaratë solemne para deputetëve në Kuvend.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments