Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSnopçe: Qeveria e re s’do ta ketë jetën e gjatë

Snopçe: Qeveria e re s’do ta ketë jetën e gjatë

Snopçe: Qeveria e re s’do ta ketë jetën e gjatë
Snopçe: Qeveria e re s’do ta ketë jetën e gjatë
Publikuar 15:45 22 Dhjetor, 2021
Deputeti i ASH-së, Halil Snopçe, është i bindur se Qeveria e re e Dimitar Kovaçevskit, nuk do të ketë jetën e gjatë, pasi, siç thotë ai, nuk ka kapacitete për të zgjidhur problemet e shumta në të cilat është zhytur vendi.

“Jemi dëshmitar se dy javët e fundit kemi seanca të njëpasnjëshme ku shumica parlamentare e re e krijuar, ka shumicë me 62-63 vota, që do të thotë se “Alternativa” ka marrë vendimin përfundimtarë që t’i bashkangjitet kësaj qeverie. Vetë fakti që votojnë ligje me shpejtësi të madhe dhe kemi seanca të paparalajmëruara, do të thotë që ata funksionojnë me një shumicë të re dhe besoj që qeveria e re do të votohet, por nuk do të jetë afatgjate. Kjo qeveria është jostabile dhe do të shpërthejë për shkak se nuk ka kapacitet që të menaxhojë me përgjegjësitë shtetërore”, tha deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments