Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderSkena të tmerrshme: Futbollistët rrëzoheshin në fushë, referi ndërpret ndeshjen

Skena të tmerrshme: Futbollistët rrëzoheshin në fushë, referi ndërpret ndeshjen

Luhej minuta e 104 e ndeshjes gjysmëfinale të Kupës afrikane për grupet deri në 20 vjet mes Zambisë dhe Republikës jugoafrikane, kur papritmas futbollistët e të dyja ekipeve filluan të rrëzohen në fushë. Skenat e tmerrshme kanë shqetësuar të gjithë, por askush nuk dinte se çka po ndodhte. Shkaku u zbulua më vonë.
Policia jashtë stadiumit ishte përleshur me fansat dhe kishte përdorur gaz lotësjellës, të cilin era e ka shpërndarë nëpër stadium. Futbollistët kishin patur problem me frymëmarrjen, kështu që ekipet e mjekësore është dashur të intervenojnë. Referi përkohësisht kishte ndërprerë ndeshjen, e cila vazhdoi pas 10 minutave.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments