Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniShuhet “Grupi i Zjarrit”, Blerim Bexheti e Nevzat Bejta në mbledhjen e...

Shuhet “Grupi i Zjarrit”, Blerim Bexheti e Nevzat Bejta në mbledhjen e sotme të BDI-së

Blerim Bexheti e Nevzat Bejta morën pjesë në mbledhjen e sotme të BDI-së që u mbajt në Tetov, me këtë pjesëmarrje shuhet përfundimisht “grupi i zjarrit” në BDI.

Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së, Izet Mexhiti u shkarkua nga pozita e nënkryetarit, ndërsa në vend të tij është caktuar Bujar Osmani. Poashtu, nga detyrat e tyre janë liruar edhe Visar Ganiu dhe Saranda Imeri.

Ndërkohë, pozita e sekretarit organizativ që e mban Blerim Bexheti, nuk është prekur!.

Ndryshe, Izet Mexhiti ka hapur partinë e tij “Lëvizja Demorkatike” që pritet të bashkohet me një frontë opozitar me Lëvizjen BESA dhe Alternativën./TS/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments