Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniShtrenjtohet nafta dhe benzina

Shtrenjtohet nafta dhe benzina

Derivatet e naftës prej sonte në mesnatë do të shtrenjtohen për një denarë për litër, vendosi Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Çmimi i ri i shitjes me pakicë i benzinës EUROSUPER BS-95 do të jetë 67.5 denarë për litër, EUROSUPER BS-98 do të jetë 69.5, EURODISEL për 60.5 denarë për litër, ndërsa vaji ekstra i lehtë do të shitet për 49 denarë për litër, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Me vendim të KRRE për 0.539 denarë për kilogram do të rritet edhe çmimi i mazutit dhe do të arrijë 29.906 denarë për kilogram.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments