Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniShtrenjtohet nafta

Shtrenjtohet nafta

Çmimi i dizelit dhe Vajit ekstra të lehtë për amvisëri nga mesnate rritet për gjysmë denari, ndërsa benzina mbetet me çmim të njëjtë, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Sipas kësaj, dizeli do të shitet me çmim prej 61,5 denarë për litër, ndërsa Vaji ekstra i lehtë për amvisëri me çmim prek 50,5 denarë për litër.

Çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 NS rritet për 0,229 denarë për kilogram në krahasim me çmimin e përcaktuar paraprakisht ashtu që prej nesër çmimi i tij i ri do të jetë 33,186 denarë për kilogram.

Nga Komisioni Rregullator për Energjetikë informojnë se në periudhën e kaluar shtatëditore çmimet referente në tregun botëror shënojnë ulje te benzina mesatarisht rreh 0,70 për qind, derisa te dizeli ka rritje mesatarisht për rreth 1,23 për qind dhe te për rreth 0,76 për qind.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments