Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaShqiptari bëhet hero në Austri, shpëton fëmijën nga keqtrajtimi i nënës së...

Shqiptari bëhet hero në Austri, shpëton fëmijën nga keqtrajtimi i nënës së dehur

Një nënë e dehur (42) është parë të dielën pasdite në sheshin Braunau të Austrisë, teksa keqtrajtonte vajzën e saj dy vjeçare. Shqiptari (21) Elvis Kadriu, i tmerruar nga kjo situatë ndërhynë për ta shpëtuar vogëlushen nga “kthetrat” e nënës së saj.

“Skenat që kam parë atë ditë ende më kanë mbetur nëpër kokë. Nuk mundem të besoj se si një nënë mund të sillet në atë mënyrë ndaj fëmijës së saj”, ka thënë Elvisi për gazetën austriake “Heute.at”. Kadriu ka thënë se edhe pas dy ditësh ende është i tronditur nga tmerri.

Siç raportohet, vajza ishte e veshur me një fustan, blusë dhe me këmbë zbathur në një temperaturë të ftohtë, prej 8 gradë. Nëna e dehur keqtrajtonte vajzën Leonie, madje ajo e hodhi për toke më gjithë forcën që kishte. Vogëlushja vetëm qante, përcjell “albinfo.ch”.

“Unë isha duke u kthyer me veturë nga shtëpia e hallës sime. Në një kryqëzim pash se si gruaja e keqtrajtonte fëmijën e saj”, ka shpjeguar rastin Elvisi.

21-vjeçari shqiptar kur sheh atë ngjarje, parkon veturën dhe flet me gruan. Megjithatë, gruaja sillet në mënyrë shumë agresive. “Ajo ishte aq e dehur sa që nuk arrinte të qëndronte as në këmbë”, ka shtuar ai.

Derisa Elvisi ka arritur ta shpëtojë fëmijën nga keqtrajtimet e mëtutjeshme, nuk lejon as gruan të ikë pa ardhur policia.

Për shkak të lëndimeve trupore, Leonia e vogël është dërguar në spital.

Elvis Kadriu ka thënë se dëshiron që sot ta viziton vajzën në spital dhe të sheh për se afërmi se si është gjendja e saj shëndetësore.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments