/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Shqipëria në grup me Kosovën për eliminatoret e Botërorit
Slider, Sport

Shqipëria në grup me Kosovën për eliminatoret e Botërorit

Sot u hodh shorti për eliminatoret e Botërorit të vitit 2023, në konkurecën e femrave, i cili do të zhvillohet në Australi dhe Zelandën e Re. Maqedonia u ndal në Grupin D së bashku me Anglinë, Austrinë, Irlandën Veriore, Letoninë dhe Luksemburgun.

Ndërkohë në Grupin G, Shqipëria do të garojë kundër Kosovës, Armenisë, Norvegjisë, Belgjiksë dhe Polonisë. Plot 51 kombëtare të futbollin, në konkurencën e femrave, janë ndarë në 6 grupe me nga 6 kombëtare, ndërsa tre grupe janë me nga 5 kombëtare.

Fituesit e grupeve kualifikohen në mënyrë të drejtpërdrejtë, ndërsa ato në vendin e dytë do të zhvillojnë sfidat e plej offit.

April 30, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres