Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniShkon në 35 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir

Shkon në 35 numri i viktimave nga tërmeti në Izmir

Numri i viktimave të tërmetit në Izmir të Turqisë ka shkuar në 35.

Ministri i Shëndetësisë së Turqisë Fahrettin Koca, i cili ndodhet për momentin në zonën e tërmetit në Izmir dha njoftimin.

Ministri Koca deklaroi se 8 persona, 3 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë, ndodhen në kujdes intensiv dhe në total 243 persona po trajtohen në spitale.

Deri tani janë regjistruar 885 të lënduar dhe operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë ende.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments