Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSela: Gjykata vendos se kush është kryetar legal

Sela: Gjykata vendos se kush është kryetar legal

Ziadin Sela u zgjodh kryetar i Aleancës për Shqiptarë në Kongresin e jashtëzakonshëm të mbajtur sot.

Sipas tij gjykata do të vendos se kush do të jetë kryetar legal.

“Sipas Kongresit kryetar legjitim i ASh-së është ai që kanë vendosur sot delegatët dhe une jam kryetari i ASh-së. Unë jam themeluesi i këtij subjekti politik sëbashku me aktivistët dhe anëtarët, dhe nuk e di kush ka të drejtën morale ndërsa në aspektin legal do të vendosin gjykatat”, u shpreh Sela.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments