Sunday, February 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniSaliu: Do të shihet nëse BDI vërtetë ka pozicione të forta për...

Saliu: Do të shihet nëse BDI vërtetë ka pozicione të forta për të ja marrë Ministrinë e Shëndetësisë, Aleancës për Shqiptarët

Riformatimi eventual i Qeverisë nuk do të sjell asgjë të re, që mund të veçohet, mirëpo në kontekstin e krijuar politik te blloku shqiptar, riformatimi do të tregojë se cila është fuqia e subjekteve shqiptare në pushtet pas zgjedhjeve lokale, thotë për Zhurnal, Isen Saliu, analist politik dhe drejtor Informacioni i Gazetes “Lajm”.

“Në esencë riformatimi eventual nuk duket se do të sjell diçka të re që mund të veçohet. Mirëpo në kontekstin e krijuar politik te blloku shqiptar, riformatimi do të tregojë se cila është fuqia e subjekteve shqiptare në pushtet pas zgjedhjeve lokale. Do të shifet nëse BDI vërtetë ka pozicione të forta për të ja marrë Ministrinë e Shëndetësisë, Aleancës për Shqiptarët, ose Aleanca do të ruajë këtë resor”, thekson Saliu.

Sipas tij, nuk përjashtoj mundësinë që të arrihet kompromis, resepktivisht Aleanca të japë shëndetësinë, por të marrë një ministri njesoj të rëndësishme, që edhe ata të jenë të kënaqur edhe BDI të ruaj pozicionin se ia mori shendetësinë Aleancës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments