Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiSa duhet të jetë temperatura në dhomën ku fle bebi

Sa duhet të jetë temperatura në dhomën ku fle bebi

Me fillimin e netëve të ftohta, është mirë t’iu përmbaheni këtyre këshillave për të mbajtur ngrohtë dhe me rehati beben tuaj.
Duke u mbajtur temperaturën optimale në dhomë, gjumi i tyre do të jetë më i mirë. Kjo vlenë poashtu edhe për prindërit, shkruan KidSpot, trasnmeton Sovrani.info

Për bebe dhe fëmijë të rritur, për të bërë gjumë të rehatshëm temperatura duhet të jetë ndërmjet 18-22 gradë celsius.

Prindër, ia vlen ta blini një termometër për dhomë me anë të të cilit do të rregullonit temperaturën nga pajisjet e ngrohjes.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments