Sunday, May 19, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniRritet niveli i ujit të lumenjve në Maqedoni

Rritet niveli i ujit të lumenjve në Maqedoni

Nivelet e ujit të të gjithë lumenjve në Maqedoni sot janë më të larta nga mesatarja shumëvjeçare për muajin shkurt, por tek një pjesë e tyre zvogëlohen në krahasim me dje, tregojnë të dhënat më të reja nga matjet që i bën Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike (DPHM).
Nivel më të lartë se dje kanë Treska tek Makedonski Brodi, Vardari tek Velesi dhe Demir Kapia, Pçinja tek Banja e Katllanovës, Bregallnica tek Berova, Susheva tek Strumica dhe Cërna Reka tek Novaci.

Nivelet e liqeneve natyrore janë në kuadër të mesatares për këtë muaj.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments