Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniRreth gjysëm ore pritje në kufijtë e vendit

Rreth gjysëm ore pritje në kufijtë e vendit

Turma në pikën kufitare Bogorodicë për dalje nga Maqedonia. Sipas informacioneve pritja është rreth gjysmë ore. Pamjet e vëzhgimit tregojnë rreshta makinash dhe kamionësh në ndalesë. Janë hapur katër korsi të automjeteve të pasagjerëve.

LAM thotë se e njëjta situatë është edhe në pikën kufitare Tabanovc. Në pikat e tjera kufitare nga pala maqedonase nuk ka vonesa të mëdha për hyrje dhe dalje nga vendi.

LAM rekomandon rregullim të shpejtësisë së lëvizjes, respektim të sinjalistikës në komunikacion dhe menaxhim të kujdesshëm të automjeteve, veçanërisht në rrugët nëpër lugina, lugina lumore dhe gryka, ku ka mundësi për rrëshqitje të dheut. Kjo veçanërisht vlen për segmentet Katllanovë – Veles, Mavrovë – Dibër – Strugë, Vinicë – Berovë dhe Koçan – Dellçevë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments