Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniRexhepi: Ndërkombëtarët më sugjeruan të mos humbasim shansin për hapjen e negociatave

Rexhepi: Ndërkombëtarët më sugjeruan të mos humbasim shansin për hapjen e negociatave

Kastriot Rexhepi në një intervistë ekskluzive për Alsat tha se vendimi për të mos votuar rrëzimin e Qeverisë, ka qenë pjekja e kushteve për hapjen e negociatave. Ai tha se ka qenë në komunikim të vazhdueshëm me ndërkombëtarët dhe se ata e kanë bindur të mos humbet shansi për çeljen e negociatave.

“Në momentin kur kemi nënshkruar kryeministri Zaev ka qenë i dorëhequr dhe në atë kohë nuk e dinim kush ishte mandatari. Prandaj në momentin kur u tërhoq nënshkrimi i kryeministrit Zaev, në momentin kur si sot nuk jemi më afër se kurrë për të marrë datën për të hapur negociatat, dhe këtë e bazoj edhe në komunikimet e mia me ndërkombëtarët, ata më kanë sugjeruan se këtë moment nuk duhet ta humbasim. Mendoj se u mblodhën të gjitha kushtet për të hapur negociatat, prandaj këtë shans nuk duhet ta lëshojmë”- tha Rexhepi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments