Saturday, July 13, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiRDK-JA E STRUGES DENON ASHPER PRERJEN DHE SHKATERRIMIN E DRUNJEVE

RDK-JA E STRUGES DENON ASHPER PRERJEN DHE SHKATERRIMIN E DRUNJEVE

 

Reagim i RDK dega Struge per prerjen pa kontroll te drunjeve rreth liqenit

RDK dega Struge ashper e denon aktin e prerjes dhe shkaterrimit te drunjeve 50 vjecar rreth plazhit te qytetit te Struges,dhe kete akt e cileson si nje “gjenocid ekologjik”me pasoja te renda per qytetin dhe Struganet.

RDK dega Struge i pyet kompetentet nga Komuna e Struges dhe ministrite perkatese:

1.Kush dhe nese ka dhen leje per prerjen dhe shkaterrimin e ketyre drynjeve?

2.Kush e ben kete akt te shemtuar per Struganet?

3.Cili eshte qellimi i ketij akti te ç’qyteteruar per struganet?

RDK veren se ne kushte kur deponia e qytetit dita dites ne vazhdimesi vetem rritet,prerja e edhe atyre pak drunjeve te mbetur ne qytet dhe zvogelimi i hapsirave te gjelberta publike eshte kercenim serioz per shendetin e qytetareve te Struges,dhe aspak nuk i kontribon zhvillimit ekonomik dhe turistik te Struges.

Me respekt RDK Struge

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments