Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniProtestat me dozë të lartë të urrejtjes, policëve u shahet nëna shqiptare...

Protestat me dozë të lartë të urrejtjes, policëve u shahet nëna shqiptare (VIDEO)

Protestat që po zhvillohen nën organizimin e opozitës maqedonase, po karakterizohen edhe me një dozë të lartë të gjuhës së urrejtjes ndaj shqiptarëve. Ndonëse ideja e këtyre protestave thuhet se është parandalimi i propozimit të Komisionit Europian për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut nën pretekstin se mohohet gjuha maqedonase, ato tashmë janë shndërruar në protesta ku manifestohet hapur anti shqiptarizmi. E tillë është edhe kjo video nga protestat e mbrëmshme në Shkup ku shihet se si disa protestues i shajnë dhe fyejnë në baza etnike policët shqiptarë. /SHENJA/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments