Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniProtesta para Postës së Maqedonisë, punëtorët kërkojnë rrogën

Protesta para Postës së Maqedonisë, punëtorët kërkojnë rrogën

Organizatat sindikale të Postës së Maqedonisë ditë më parë njoftuan se sot nga ora 08:00 deri në ora 10:00 do të protestojnë para Drejtorisë dhe në të gjitha filialet e Postës së Maqedonisë. Përmes protestët punonjësit e postës do të kërkojnë pagesën e pagës së fundit dhe zgjidhje për situatën në përgjithësi në Postën e Maqedonisë.

Sipas Sindikatës së Postës së Maqedonisë, për shkak të gjendjes alarmante dhe krizës financiare në të cilën është futur Posta, punëtorët janë të shqetësuar për mbijetesën dhe të ardhmen e Postës, ruajtjen e vendeve të punës dhe ekzistencën e familjeve të tyre.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments