Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniPreket edhe Kërçova, një person me koronavirus

Preket edhe Kërçova, një person me koronavirus

Në 24 orët e kaluara janë konfirmuar 54 raste të reja të Covid-19. Sipas qyteteve:
– Shkupi -13
– Kumanovë -25
– Shtip – 1
– Prilep – 10
– Tetovë – 1
– Velesi – 2
– Gostivar – 1
– Kërçovë – 1
Me këtë, numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me Covid-19 në vendin tonë është 908 persona.

Fatkeqësisht, 4 pacientë mbi moshën 60 vjeç vdiqën në Klinikën për Sëmundje Infektive dhe Gjendje Febrile në Shkup, nga të cilët dy pacientë nga Labunishta, një pacient nga Prilepi dhe një pacient nga Kumanova. Dy persona vdiqën në Spitalin “8 Shtatori”, një pacient nga Velesi (67 vjeç) dhe një pacient nga Kumanova (59 vjeç).

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments