Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPolicia në aksion/ Kontrolle të mëdha edhe për motoçiklistët në Strugë, Ohër,...

Policia në aksion/ Kontrolle të mëdha edhe për motoçiklistët në Strugë, Ohër, Kërçovë dhe Dibër

Më datë 26.05.2024, në periudhën prej orës 15:00 deri në orën 21:00, janë ndërmarrë kontrolle të intensifikuara në komunikacion në zonën e SPB-Ohër.

Njëkohësisht, nga ana e zyrtarëve policorë janë konstatuar dhe sanksionuar 14 motoçiklistë, të cilët drejtonin motoçikleta pa helmetë mbrojtëse, nga të cilët 9 në Ohër, 1 në Strugë, 3 në Kërçovë dhe 1 në Dibër. Drejtuesit e motoçikletave dhe motoçikletave, për hir të sigurisë personale dhe tē tjerëve në vazhdimësi t’i përmbahen detyrimit ligjor për të mbajtur kaskë mbrojtëse dhe mjete të tjera mbrojtëse gjatë drejtimit të motoçikletave, motoçikletave dhe katërçikletave, apelon SPB-Ohër.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments