Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPLANI I GRUEVSKIT PER TA RRENUAR NDERTESEN E FIAT CANOVSKIT

PLANI I GRUEVSKIT PER TA RRENUAR NDERTESEN E FIAT CANOVSKIT

Zoran Zaev bëri sot daljen e pestë me radhë publike, në shpalosjen e materialeve komprometuese dhe përgjuese të qeverisë.

“Mijalkov dhe Gruevski kanë përgjuar pa leje dhe kështu e kanë mbajtur pushtetin. Gruevski me gënjeshtra tentoi ta shpëtojë veten në konferencë dhe mori rolin e prokurorit dhe policisë. Pas zgjedhjeve 2001 dhe mbylljes së A1 Gruevski i hakmerret Fiat Canoskit”, deklaroi Zaev.

Bisedë mes Nikolla Gruevskit dhe ministrit të transportit Mile Janakievski, si të rënohet ndërtesa e Fiat Canovskit.

Gruevski porosit orën e saktë kur do t’ia japin vendimin për rrëzimin e ndërtesës Cosmos. Gruevski porosit fontanë dhe park në vend në ndërtimin e tij.

Ai merret vesh me Janakievskin si mos e lejojnë ndërtimin e ndërtesës dhe si dhe kur ta bëjnë rrëzimin e saj. Ai porosit duke ndryshuar planet urbanistike që asesi mos i lejohet më ndërtimi aty.

Gruevski vendos më në fund kur do të rrëzohet dhe këtë ia thotë Janakievskit.

Në bisedë Gruevski thotë që nuk është i kënaqur me mënyrën si rrëzohet ndërsa Janakievski thotë se gjykatësit i bëjnë problem. Gruevski e urdhëron që “të flet me më të madhin” atje.

Në bisedë dëgjohet si Gruevski kënaqet duke dëgjuar nga ministri si i rrëzohet ndërtesa gjigande e Fiat Canoskit.

Gruevski pyet si shkon rendi me rrëzimin dhe thotë që duhet mbaruar procedura.

Gruevski në bisedë në një mënyrë pranon se rrëzimi i ndërtesës është bërë për hakmarrje. (Video)

http://www.youtube.com/watch?v=WeEuBz752ig#t=3318

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments