Friday, March 31, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeSliderPesë trajnerët e larguar deri më tani, pas eliminimit në Katar

Pesë trajnerët e larguar deri më tani, pas eliminimit në Katar

Pesë trajnerë nga 32 që erdhën në Botërorin “Katar 2022”, nuk janë më në krye të detyrës në kombëtaret përkatëse, duke qenë të papunë. Eliminimi apo rezultatet e dobta kanë bërë që ata të mos vijojnë më të jenë në detyrë.

I pari që vuajti eliminimin e shpejtë është Roberto Martinez, që u largua nga detyra e trajnerit të Belgjikës. Më pas u largua Gerardo Martino nga posti i trajnerit të Meksikës, pasuar nga largimi i Paulo Bento nga stoli i Koresë së Jugut dhe ai i Adda Otto nga detyra e trajnerit të Ganës.

I fundit që u largua është Luis Enrique, që nuk do të drejtojë më Spanjën pas eliminimit pak ditë më parë. Ai që i ka shpëtuar shkarkimit është trajneri i Gjermanisë, Hansi Flick, por ai që pagoi shtrenjtë eliminimin e turpshëm është Olivier Bierhoff, drejtori sportiv.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments