Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëPërtej mjerimit Migjenian

Përtej mjerimit Migjenian

Në relacionet gri të kohës, ku e pamundshmja dhe e mundshmja i marrin anën njëra-tjetrës dhe lufta mbetet pa fitues, mes horizonteve të errëta përshfaqen “yje” spektakolarë, mashtrues dhe vetëmashtrues deri në kufijt e vetëshkatërrimit.
Qeniet e etura dhe të uritura, që s’janë mësuar të ngopin barkun, u qepen prapa për një thërrime, të cilën më vonë duhet ta vjellin për t’i bërë vend thërrimes tjetër. Rrotacion i pamoraltë: përulje, mjerim, përtej mjerimit Migjenian !
”Ah që s’e pata atë grusht të fortë”
T’i bija vetes mu në ballë,
Që të vdes duke jetuar
E duke vdekur të mbetem gjallë!
Blerona Brao

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments