Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPër të gjithë ata që duan të shkojnë me punë në Gjermani:...

Për të gjithë ata që duan të shkojnë me punë në Gjermani: Ja sa kushton jeta atje (VIDEO)

Gjermani është pushtuar nga punëtorë me viza edhe nga Maqedonia dhe vendet e tjera të Ballkanit. Por janë edhe shumë të tjerë në pritje që presin të marrin rrugën për në shtetin më të fuqishëm në Evropë, për shkak të pasigurisë dhe mungesës së perspektivës në vendlindjet e tyre.

Por sa kushton jeta në Gjermani dhe cilat janë harxhimet elementare. Shumë kush ka dëgjuar anën tjetër që të ofron Gjermania, por jo edhe anën e jetesës, që nuk është aq e lirë dhe që sadopak dëmton buxhetin, informon INA.

Harxhimet për jetesë janë të larta, ndërsa ushqimi është më lirë se tek ne.

Por si duket llogaria e plotë apo si dilni me harxhime është vështirë për të kalkuluar, sepse varet se kush jeton me apo pa familje.

Nëse do keni familjen tuaj atje, harxhimet do të jenë më të larta, në rast se vareni nga një rrogë.

Një rrogë ju krijon vështirësi edhe të mbijetoni, sepse duhet në maksimum të kurseni për të lënë diçka anash. Kroati Damir Lenart përmes një videoje në youtube ka numëruar harxhimet që bën ai dhe familja e tij në Gjermani.
Ndiqeni me kujdes:

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments