Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiPër pallatin e biznismenit nga Struga do gjykohet Nikolla Gruevski

Për pallatin e biznismenit nga Struga do gjykohet Nikolla Gruevski

Në Gjykatën Penale sot fillon gjykimi për prishjen e kompleksit rezidencial “Kosmos”. Në këtë rast i akuzuari i parë është ish-kryeministri i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, ndërsa akuzohen edhe 6 persona të tjerë: ish-ministri Mile Janakieski, ish-kryetari i komunës së Gazi Babës, Toni Trajkovski, inspektori ndërtimor në Gazi Babë dhe tre anëtarë të komisionit komunal për furnizime, përcjell Fakte.

Hetimi për këtë rast me emrin TNT u hap në prill të vitit 2016, ndërsa në vitin 2017 PSP-së ngriti padi.

Prokuroria Speciale Publike kërkoi arrestimin e Trajkovskit, por Gjykata e Apelit në Shkup, në vend të kësaj mase i mori vetëm pasaportën dhe e urdhëroi atë të paraqitej në gjykatë një herë në javë. Për këtë rast, 26 bomba do të paraqiten si prova në procedurë./Aktuale

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments