Sunday, July 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPDSH nuk përjashton mundësin e pjesëmarrjes në qeverinë Zaev

PDSH nuk përjashton mundësin e pjesëmarrjes në qeverinë Zaev

PDSH si një nga katër partitë nënshkruese të marrëveshjes së Përzhinos mbështetë reformat e Qeverisë LSDM-BDI.
Menduh Thaçi dhe PDSH është njëri nga liderët nënshkrues të marrëveshjes së Përzhinos dhe kanë votuar ndryshimet që rrjedhin nga kjo marreveshje në parlamentin e Maqedonisë.

PDSH gjithashtu rishtazi është deklaruar se përkrahë të gjitha rekomandimet e Pribes dhe të Bashkimit Europian, prandaj dhe dialogu i shumicës parlamentare me PDSH-në është i natyrshëm dhe i arsyeshëm.

Nga kjo parti thonë se duke pasur parasysh proceset që po kalon dhe që pritet të kalojë Maqedonia, nuk duhet të anashkalohet edhe pjesmarrjen e mundëshme të PDSH-së në Qeverinë reformatore.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments