Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionPartitë maqedonase vendosin se cili do të jetë kryetari i komunave shqiptare

Partitë maqedonase vendosin se cili do të jetë kryetari i komunave shqiptare

Shpëtim Pollozani, në Studio e hapur, ka komentuar të ashtuquajturin lsdm-izim i BDI-së, ndërhyrjen direkte të LSDM-së dhe çrregullimet zgjedhore.

“Sikur janë pika strategjike Likova dhe Struga. Me të vërtetë Zaev po tregohet më i dëmshëm për shqiptarët sesa VMRO, për arsye se ajo nuk ka ndërhyrë aq hapur në procesin zgjedhor. Tashmë partitë maqedonase për të gjitha vendbanimet shqiptare mund të vendosin se cili do të jetë kryetari. Një parti shqiptare mbledh 2 mijë vota, 10 mijë ia japin ata. Ky po instalon një praktikë jo demokratike anti-shqiptare, por besoj me se koalicionin Aleanca dhe BESa shqiptarët po e gjejnë rrugën”, tha Pollozhani.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments