Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniParlamenti i RMV-së sot e fillon seancën për zgjedhjen e qeverisë së...

Parlamenti i RMV-së sot e fillon seancën për zgjedhjen e qeverisë së re

Rre gullorja e Kuvendit parasheh se seanca për zgjedhjen e Qeverisë do të zgjasë maksimumi dy ditë. Mandatari shpjegon programin dhe propozimin për përbërjen e Qeverisë. Votimi për zgjedhjen e Qeverisë bëhet sipas propozimit për përbërjen e Qeverisë në tërësi, me votim publik, më së voni në orën 24:00. Qeveria zgjidhet nëse pro ka votuar shumica e numrit të përgjithshëm të deputetëve.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments