/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Pamje ekskluzive: Arrestimi i komandantit të Policisë për kamatë (VIDEO)
Kosovë, Slider

Pamje ekskluzive: Arrestimi i komandantit të Policisë për kamatë (VIDEO)

Një zyrtar i lartë i Policisë së Kosovës ka përfunduar në pranga pasi u kap në flagrancë duke pranuar para të fajdeve.

KALLXO.com sjell pamjet ekskluzive kur Inspektorati Policor i Kosovës së bashku me Prokurorinë e Ferizajt kanë zhvilluar hetimet e më pastaj edhe arrestimin e të dyshuarit K.K,, komandant i Policisë.

Ai së bashku me të dyshuarin tjetër F.R. do të qëndrojnë në paraburgim për 30 ditë.

Sipas Gjykatës së Ferizajt dy të dyshuarit do të qëndrojnë në paraburgim pasi është e vetmja mënyrë e cila mund ta sigurojë mbarëvajtjen e procedurës penale ndaj tyre.

Gjykata e Ferizajt në arsyetimin e masës së paraburgimit ka shkruar se në rast se ata lihen në liri mund të ndikojnë në dëshmitarë dhe mund ta përsërisin veprën penale të fajdesë.

Masë më e butë  i është shqiptuar të dyshuarit tjetër B. R. Atij i është shqiptuar masa e arrestit shtëpiak.

February 28, 2021

error: Content is protected !!
Struga Ekspres