/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Pamje brenda kishës kur tërmeti e ‘shkundi’ Greqinë (VIDEO)
Rajoni, Slider

Pamje brenda kishës kur tërmeti e ‘shkundi’ Greqinë (VIDEO)

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, Greqia u godit nga një tërmet me magnitudë 5.2 të shkallës Rihter.

Epiqendra ishte 22 km në jugperëndim të malit Athos, dhe lëkundjet sizmike u regjistruar pas tërmetit me madhësi 4.2 në 22:39 të mbrëmjes së kaluar, duke u përqendruar në të njëjtën zonë.

Së fundmi, mediat vendase kanë publikuar dhe pamjet e lëkundjeve nga tërmeti i fortë brenda një Kishe në Karyes. Aty shihet tek lëkundet gjithçka nga tërmeti i fortë i orës 01:50.

Ditët e fundit Greqia është goditur nga disa tërmete, por deti tani autoritetet nuk kanë raportuar dëme materiale

September 29, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres