Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniPa ndriçimin e të gjitha rasteve të montuara, Maqedonia nuk do të...

Pa ndriçimin e të gjitha rasteve të montuara, Maqedonia nuk do të anëtarësohet në NATO dhe BE

Maqedonia, nëse dëshiron te hyjë në NATO dhe BE duhet patjetër t’i respektojë të drejtat dhe liritë e njeriut dhe t’i rishqyrtojë të gjitha proceset e montuara në periudhën e shkuar.
Ky ka qenë mesazhi i dërguar ditën e diel nga kryetari i Forumit Ndërkombëtar për të Drejtat dhe Liritë e Njeriut-Seksioni për Maqedoni, Idriz Sinani, në fjalën e tij me rastin e 69 vjetorit të miratimit dhe shpalljes së Deklaratës Universale për të Drejtat e Njeriut (10 dhjetor 1948 – 2017).

“Nënshkruese e kësaj Deklaratës Universale për të Drejtat dhe Lirit e Njeriut, është edhe Republika e Maqedonisë, nga viti 1997, ku për fat të keq për njëzet vjet, jo që e respektoi, po bëri shkelje flagrante të saj, duke shtypur qytetarët dhe përgatitur procese të montuara të ndyshme, siç janë: Rasti i Gostivari, Sopotit, Kumanovës, Brodecit, ,,Monstra”, likuidimi dhe burgosja e ushtarëve të UÇK-së, rasti i komandant Telit, Harun Aliut, Rexhail Qerimit dhe rasti eklatant i fundit në ,,Lagjja e Trimave” në Kumanovë”, ka theksuar Sinani.Express

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments