Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniOhër, arrestohen gjashtë persona

Ohër, arrestohen gjashtë persona

Gjashtë persona janë arrestuar në aksionin që nga data 20 deri më 23 të këtij muaji e zbatoi Reparti për policinë kriminalistike pranë SPB-së, Ohër.
Bëhet fjalë për masa që policia i zbaton në drejtim të gjetjes së personave të cilët kryejnë prodhimtari të palejuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursore.

Në suaza të aksionit, sipas urdhrit paraprak të Gjykatësit të procedurës paraprake, janë kryer disa bastisje në shtëpitë dhe hapësirat e tjera, në automjetet e udhëtimit, si dhe kontrolle të personave. Megjithatë janë gjetur dhe marrë rreth 60 gramë drogë narkotike marihuanë, 10 gramë heroinë, 21 gramë amfetamin, 10 gramë spid, 10 plumba dhe një revolver.

Sendet janë konfiskuar dhe janë dorëzuar për ekspertizë në Ministrinë e Punëve të Brendshme të Republikës së Maqedonisë në Shkup.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments