Tuesday, May 28, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaObama kerkon trupa ushtarakë kundër ISIS

Obama kerkon trupa ushtarakë kundër ISIS

Presidenti i SHBA-ve Barak Obama, i ka kërkuar kongresit autorizmin për ndërhyrje të forcave ushtarake kundër shtetit islamik.

Në kërkesën e kreut të Shtëpisë së Bardhë theksohet se ISIS përbën një rrezik dhe kërcënim të madh.

Për këtë shkak, Obama kërkoi që krahas bombardimeve nga ajri të autorizohet edhe ndërhyrja ushtarake. Në propozimin e tij presidenti i SHBA shprehet se në ndryshim nga sulmet në Irak dhe në Afganistan, lufta ndaj Shtetit Islamik nuk do të jetë afatgjatë por fleksibël dhe me sulme të kontrolluara.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments