Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoni“O Lulzim o legen prite Salën se po vjen”, protestuesit plasin në...

“O Lulzim o legen prite Salën se po vjen”, protestuesit plasin në sharje

Protestuesit janë nisur në drejtim të Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”, ndërsa kanë lëshuar edhe sharje e thirrje kundër kreut të PD, Lulzim Basha.

Disa prej thirrjeve të tyre ishin; “Basha ik, Rama ik!”, “O Lulzim o legen prite Salën se po vjen”.

Në këto momente ish-kryeministri Sali Berisha po prin protestuesit në drejtim të Kryeministrisë, ku pritet edhe shartimi i saj.

Kjo protestë u thirr të shtunën nga Berisha kundër aferës së incerneratorëve dhe vizitës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në Shqipëri, në kuadër të nismës “Open Balkan”

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments