Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNuk ndalen mërgimtarët e Strugës në Zvicër, në aksion për të ndihmuar...

Nuk ndalen mërgimtarët e Strugës në Zvicër, në aksion për të ndihmuar familjen strugane të pastrehë (FOTO)

Familja e Ramadan Mehmedit nga Zagraçani i Strugës ka nevojë urgjente për ndihmën tuaj e cila prej 16 vitesh endet me qera nëpër banesat e Strugës,ku të ardhurat nga shteti janë vetëm 100 euro, shkruan Struga Ekspres.

“Jetojmë me qera prej 16 vitesh, jetojmë me kushte jashtëzakonisht të vështira, kemi nevojë për një shtëpi ose një banesë qē të kemi edhe ne një kulm mbi kokë.I lutemi të gjithë humanistëve të na ndihmojnë që edhe ne të gēzojmë femijët tanë.Qeradhënësi na ka dhënē afat që ta lëshojmë banesēn, nuk kemi ku të shkojmë.Do detyrohemi ti nxjerrim në rrugë fëmijët, ju kemi thirrur ju të Struga Ekspres të transmetoni hallin tonë të madh “,tregon e pikëlluar Mimoza Mehmedi,bashkëshortja e Ramadanit.

Fëmijët Medina 14 vjeç,Mihane 13 vjeç,Fatlumi10 vjeç ju drejtohet me zemër dhe shpirt,”JU LUTEM NA NDIHMONI, EDHE NE KEMI DËSHIRËN TONË TË KEMI SHTËPINË TONË, KUR KEMI LINDUR NUK KEMI LINDUR NË SHTËPINË TONË,POR DUAM TË KEMI NJË DITË SHTËPINË TONË” thonë njëzëri për Struga Ekspres me shpresën se dikush do tua siguroj një kulm mbi kokë.

Mimoza Mehmedi tregon se ajo ka probleme shëndetësore dhe se është e vështirë ti rrisë fëmijët dhe ti ushqej ato.

“Vetëm shpirti im e di se si jetojmë ne, se si i kam rritur fëmijët e mi.Ju lutem na ndihmoni, gëzoni fëmijë tanë.Ne i kemi drejtuar sytë nga Zoti i Madh dhe shpresa e madhe që të na ndihmojnë njerëzit e mirë dhe human.

Mimoza Mehmedi: 072 752 484

Ndërsa të gjithë mërgimtarët shqiptar në Zvicër të cilët duan të ndihmojnë familjen nevojtare nga Struga,të kontaktojnë me mërgimtarin nga Teferiçi i Strugës, z.Mevlur Selimi i cili ka nisur aksionin me disa mërgimtar për grumbullimin e parave për të siguruar një banesë për familjen 5 anëtarëshe!

Mevlur Selimi

Ackerstrasse 43 Volketswil 8604.

Tel.0041764685500

Të gjithë ata të cilët duan të ndihmojnë nëpërmjet bankës për në Maqedoni:
Xhirollogaria: 300017105000018


Ndërsa për personat që duan të ndihmojnë tre engjëllit e vegjël nga jashtë shtetit, ja xhirollogaria:

Struga Ekspres
JU LUTEM SHPËRNDAJENI….

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments