Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNgjarje e rëndë te Dializa e Strugës/ Hajdutët kanë prerë tubacionin qendror...

Ngjarje e rëndë te Dializa e Strugës/ Hajdutët kanë prerë tubacionin qendror të gazit pranë sallës së operacionit

MPB Strugë ka paraqitur kallëzim penal kundër G.V.(29) dhe B.V.(23), të dy nga Manastiri, për shkak të ekzistimit të dyshimit për kryerjen e tri veprave penale “vjedhje e rëndë”. Ata, në periudhën nga marsi deri në maj të këtij viti, në rrethin e ISHP-së “Spitali për Nefrologji”, në rrugën “Partizanska” në Strugë, me anë të mjetit të mprehtë kanë prerë me dhunë dhe kanë marrë disa tuba bakri. Më datë 30.05.2022, të pandehurit kanë prerë tubacionin qendror të furnizimit me gaz për shërbimin mjekësor në godinën e sallës së operacionit , duke shkaktuar mosfunksionim të sistemit të furnizimit me gaz për shërbime mjekësore.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments