Sunday, June 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNga Komunalja e Strugës sot në zemër të Strugës u mbollën mbi...

Nga Komunalja e Strugës sot në zemër të Strugës u mbollën mbi 200 lule dhe 27 drurë dekorativë (FOTO)

Të punësuarit e njësisë punuese për Mirëmbajtjen e parqeve dhe gjelbërimit publik pranë NP Komunale Strugë sot mbollën lule sezonale-krizantema në leat e blerta te moli i ri pranë rrjedhës së lumit Drin i Zi.Sot u mbollën rreth 200 krizantema ndërsa nga njësia punuese për Mirëmbajtjen e parqeve dhe gjelbërimit publik na njoftojnë se është paraparë të mbillen edhe 10 000 krizantema në leat e blerta në parqet e qytetit dhe sipërfaqet publike.

Gjithashtu sot ishin mbjellur edhe 27 drurë dekorues të llojit të Qershisë japoneze përgjatë rrugës Marks Engels.

NP.Komunale-Strugë

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments