Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiNesër Struga nuk ka ujë për 5 orë

Nesër Struga nuk ka ujë për 5 orë

Të nderuar qytetarë,
Ju informojmë se nesër 09.10.2020 (E premte), për shkak të rekonstruimit të rrjetit largpercues nga ana EVN tek burimet e f.Shum, do të ketë mungesë të ujit në Komunën e Strugës. Furnizimi me ujë do të ndërpritet nga ora 07.00 deri në ora 12 .00 në mesditë.
Ju faleminderit për mirëkuptimin,

NP “Ujësjellës dhe kanalizime” – Strugë

Почитувани граѓани,
Ве информираме дека утре 09.10.2020(петок) поради реконструксија на далеководната мрежа од страна на ЕВН кај изворите во с.Шум, ќе има недостаток на вода во Општина Струга. Снабдувањето со вода ќе биде прекинато од 07.00 до 12.00 часот на пладне. Ви благодариме за разбирањето.

ЈП “Водовод и канализација”- Струга

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments