Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNë takim me komunitetin turk, Osmani: Marrëveshja e Ohrit ka fuqizuar rolin...

Në takim me komunitetin turk, Osmani: Marrëveshja e Ohrit ka fuqizuar rolin e komuniteteve

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani mbrëmë ishte i ftuar për iftar nga shoqatat e komuniteti turk në vend. Ministri theksoi rëndësinë e turqve në Maqedoninë e Veriut, si pjesë vitale e demokracisë sonë multietnike.

“Marrëveshja e Ohrit ka fuqizuar rolin e komuniteteve, duke krijuar mekanizma që mos të mbivotohen dhe të fiton shumica mbi komunitetet tjera. Nga MO kemi përfituar të gjithë. Prandaj, është shumë e rëndësishme që ata që janë përfitues të MO-së të jenë bashkë”, tha mes tjerash në fjalimin e tij drejtuar organizatorëve dhe mysafirëve në iftar.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments