Sunday, October 1, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNë Maqedoni më shumë e duan Putinin se sa Trumpin

Në Maqedoni më shumë e duan Putinin se sa Trumpin

Qytetarët e Maqedonisë e parapëlqejnë më shumë Vladimir Putin-in që të ishte lider i Maqedonisë, se sa Donald Trump-in, por shumica e tyre nuk dëshirojnë që këta persona të ishin udhëheqës të Maqedonisë.
Kështu thotë hulumtimi i “Lidershipi Global” i Gallup International.

29% e të pyeturve janë për Putin-in, kurse 18% janë për Trump-in, por 46% janë kundër të dyve.

Nga vendet e rajonit, Putin gëzon më shumë simpatinë Greqi (59%), Serbi (56%), Bosnjë e Hercegovinë dhe Turqi (50%), Kroaci (36%), Bullgari (26%).

Trump gëzon simpati në Shqipëri (58%) dhe Kosovë (41%).

Në Maqedoni, 26% shprehen për një lidership SHBA-Rusi në botë. 22% janë për një lidership amerikan, kurse 44% janë për asnjë lidrship.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments