Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriNë Librazhd aksidentohet autobusi me turist

Në Librazhd aksidentohet autobusi me turist

Një autobus me turistë është aksidentuar në Lunik të Librazhdit, ndërsa udhëtonte drejt zonës turistike të Fushë Studen.

Autobusi ka rrezikuar të dalë nga rruga dhe të bjerë në humnerë për shkak të gjendjes së degraduar të rrugës, bëne me dije burime të Ora News, ndaj shoferi për të shmangur një rrezik të tillë e ka përplasur mjetin me një shkëmb në pjesën e sipërme.

Veprimi i shoferit ka shmangur një tragjedi të mundshme për shkak të vështirësisë së terrenit malor pranë vendit të quajtur si Shkalla e Lunikut, por ka shkaktuar panik mes rreth 30 turistëve që mësohet se udhëtonin në autobus.

Për pasojë nuk ka turistë të plagosur, ndërsa autobusi ka marrë dëmtime.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments