Thursday, May 30, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNë Kërçovë shiu i rrëmbyeshëm përmbysë 50 shtëpi

Në Kërçovë shiu i rrëmbyeshëm përmbysë 50 shtëpi

Nga Qendra për menaxhim me kriza sot kanë informuar se si rezultat i reshjeve të rrëmbyeshme të shiut, në Kërçovë lumi Temnica ka dalë nga shtrati.Si pasoj e daljes së lumit, janë përmbytur rreth 50 shtëpi në rrugën “Prilepska”.
Nga QMK shtojnë se gjatë mbrëmjes janë evakuuar një grua dhe një fëmijë, ndërsa për situatën e krijuar janë njoftuar autoritetet kompetente.Në komunën e Ohrit ka dalë nga shtrati lumi Koselska, me ç’rast janë përmbytur disa shtëpi, ndërsa në fshatin Kosel është përmbytur tokë bujqësore.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments