Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNdërron jetë gazetari nga Ohri

Ndërron jetë gazetari nga Ohri

Në moshën 66-vjeçare, pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë gazetari i njohur nga Ohri, Simon Ilievski.

Ai ka bashkëpunuar edhe me disa radio stacione,por gjurmët më të mëdha i ka lenë në Radio Ohrin, ku ka qenë gazetar për shumë vite. Pas pavarësisë së Maqedonisë, ai punoi në televizionet lokale ATV nga Struga, TVM Ohri dhe NTV, dhe ishte korrespondent i “Utrinski Vesnik” që nga themelimi i tij dhe i televizionit Channel 5.

Simon Ilievski ishte kryetar i Zyrës Rajonale të Asociacionit të Gazetarëve Ohër – Strugë deri në vitin 2010, kur u tërhoq plotësisht nga gazetaria dhe filloi të punojë në shërbimin për marrëdhënie me publikun në Komunën e Ohrit.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments