Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShqipëriNdërhyn ministri gjerman, punëtori më i mirë shqiptar nuk do të dëbohet...

Ndërhyn ministri gjerman, punëtori më i mirë shqiptar nuk do të dëbohet nga Berlini

Familja Ajazaj nga Shqipëria, e cilësuar si shembull i integrimit të suksesshëm në Gjermani, ishte bërë temë debati në mediet gjermane. Pas 11 tetorit, ata kanë pritur ditën e kthimit në Shqipëri, pas 3 vjetësh qëndrim në Berlin.

Por, çështja duket se ka marrë një kthesë pozitive për Ajazajt. Ministri i brendshëm i landit Andreas Geisel, ka shprehur gatishmërinë që të ndërhyjë dhe të rishikohet çështja.

Fqinjët dhe të njohurit ishin të shqetësuar për largimin e çiftit shqiptar, ndërsa shefi i kompanisë ku punon Xhezo, e cilësonte si punëtorin më të mirë dhe që punonte sa për tre veta.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments