/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Muhamed Memeti: Është i padrejtë vendimi për tu futur në karantinë për Fitër Bajramin
Opinion, Slider

Muhamed Memeti: Është i padrejtë vendimi për tu futur në karantinë për Fitër Bajramin

Kryeshefi i Shtepise se Shendetit në Likovë dr.Muhamed Memeti,reagon pas karantines shteterore per festen e Fiter Bajramit.

“Ne periudhen kur RMV dhe shtetet fqinje po pergatiten per lehtesimin e masave parandaluese kunder covid 19,sillet nje vendim shume absurd sic eshte karantinimi i popullates prej te dieles deri te marten ne nje feste sic eshte Fiter Bajrami per muslimanet e RMV.Ne nje peruidhe kur sapo filloi hapja e qendrave tregetare,kazinove….vjen sikur prej qielli karantina e Bajramit….ne nje kohe kur vetem 1 dite pas bajramit planifikohet hapja e kafeneve,bareve,restoraneve…..vjen karantina e Bajramit per muslimanet,ne nje kohe kur vetem disa jave pas Fiter Bajramit,planifikohet organizimi i zgjedhje parlamentare ,vjen karantina e Bajramit!!!!!???? Duke pare rrethanat dhe ecurine e ketij procesi,sjellja e ketij vendimi eshte i njeanshem dhe i padrejte!!!
Sidoqofte,urime edhe kjo feste e madhe gjithe Muslimaneve,agjerim te pranuar dhe lutje te pranuara per gjithe ata qe agjeruan.”, shprehet për Struga Ekspres Kryeshefi i Shtepise se Shendetit në Likovë dr.Muhamed Memeti.
(Struga Ekspres)

May 23, 2020

error: Content is protected !!
Struga Ekspres